Oferta pracy - Junior Policy Analyst/Stażysta

August 22, 2024

Związek Pracodawców Business & Science Poland działający w Brukseli poszukuje kandydata na stanowisko:

Junior Policy Analyst/Stażysta

Miejsce pracy: Bruksela

Na zgłoszenia (CV i list motywacyjny) czekamy do 6 września, ale oferty będziemy rozpatrywać w kolejności ich spływania.

Zakres obowiązków

Na tym stanowisku będziesz:

  • Zapewniać wsparcie w rozwijaniu i utrzymywaniu relacji z kluczowymi instytucjami UE, takimi jak Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada UE, a także brukselskimi organizacjami branżowymi, organizacjami pozarządowymi, think-tankami oraz Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE.
  • Pomagać w opracowywaniu i wdrażaniu strategii i skoordynowanych działań w celu skutecznego reprezentowania interesów organizacji w ramach procesu decyzyjnego UE.
  • Śledzić i monitorować odpowiednie procesy decyzyjne i legislacyjne UE.
  • Współpracować przy tworzenia publikacji, materiałów analitycznych, zaleceń i biuletynów w celu wspierania działań komunikacyjnych organizacji.
  • Brać udział w organizowaniu i przygotowywaniu debat, dyskusji, sesji szkoleniowych i innych wydarzeń związanych z działalnością organizacji.
  • Opracowywać i przygotowywać analizy, stanowiska, odpowiedzi na konsultacje publiczne, prezentacji i wypowiedzi publicznych.
  • Koordynować i wspierać spotkania grup eksperckich, zapewniać skuteczne działania następcze w zakresie uzgodnionych projektów.
  • Wspierać zespół BSP w ogólnych zadaniach administracyjnych.

Kwalifikacje:

  • Ukończone studia wyższe, preferowane w zakresie prawa, europeistyki, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, biznesu, ekonomii lub pokrewnej dziedziny.
  • Odpowiedni staż lub doświadczenie zawodowe będzie dodatkowym atutem.
  • Podstawowe zrozumienie procesów i polityk UE.
  • Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego; znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem.
  • Myślenie analityczne oraz zdolność do zarządzania wieloma procesami jednocześnie.
  • Umiejętność komunikacji werbalnej i pisemnej, wysoka kultura pracy i organizacja, dbałość o jakość i szczegóły i proaktywna postawa.

Co oferujemy:

  • Min. 6 miesięcy płatnego stażu.
  • Możliwości rozwoju zawodowego i kontaktów w ciekawym i dynamicznym środowisku pracy.
  • Wpływ na działania UE, w tym możliwość współdziałania z Polska Prezydencja UE.
  • Dostęp do niezbędnych narzędzi pracy i zasobów, w tym atrakcyjne miejsce pracy w biurze BSP przy Rue Belliard 40 w Brukseli.

CV i list motywacyjny prosimy przesyłać na adres: biuro@zpbsp.com

O BSP:

Związek Pracodawców Business & Science Poland wspiera interesy gospodarcze polskiego biznesu w środowisku unijnym. To wielosektorowa platforma współpracy największych podmiotów polskiej gospodarki i partner w dialogu z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, rządu RP, Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE, think-tanków, partnerów biznesowych i organizacji międzynarodowych.

Najnowsze aktualności