Aktualności

22 lipca 2022

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości dołączyła do grona członków Związku Pracodawców Business & Science Poland.

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości została kolejną organizacją należącą do związku pracodawców Business & Science Poland (BSP). Związek został powołany w celu promowania rozwiązań proponowanych przez polskie podmioty gospodarcze i przedstawicieli nauki w unijnych negocjacjach. Misją BSP jest oferowanie firmom członkowskim profesjonalnych narzędzi wpływu na unijne środowisko legislacyjne oraz budowanie skutecznych koalicji wspierających interesy polskiego przemysłu i nauki.

Zarząd Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości podkreśla, że decyzja o przystąpieniu do związku BSP podyktowana jest chęcią intensyfikacji działań i współpracy Fundacji z firmami i organizacjami z Unii Europejskiej:

–  Naszą misją jest to, aby Polscy przedsiębiorcy posiadali swój silny głos w Unii Europejskiej. Interesy naszego rodzimego przemysłu powinny być reprezentowane zarówno w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej – dzięki współpracy FPPP i BSP staje się to faktem.  – mówi Robert Kłosowski, Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Business & Science Poland (BSP) zdecydował, by włączyć do zakresu prac merytorycznych kwestie związane z transformacją cyfrową Europy w celu uczestniczenia w procesie tworzenia unijnych ram regulacyjnych dla stabilnej i bezpiecznej cyberprzestrzeni przedsiębiorstw działających zarówno na rynku wewnętrznych, jak i rynkach globalnych.

Jednym z wyzwań, przed którymi stoi obecnie Europa jest transformacja cyfrowa gospodarki. Jest to kluczowy obszar dla obecnej i przyszłej konkurencyjności polskich przedsiębiorstw obok polityki klimatyczno-energetycznej realizowanej w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Najbliższa dekada przyczynić się ma do rozwoju nowych technologii cyfrowych, wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji, a także stworzenia solidnych ram legislacyjnych dla inwestycji w cyberbezpieczeństwo, by zapewnić strategiczną przewagę europejskim przedsiębiorstwom. Wierzymy, że współpraca z FPPP właśnie przyczyni się do tworzenia solidnych, nowych rozwiązań regulacyjnych w obszarze cyfrowym. –  mówi Artur Zasada, Prezes Związku Pracodawców Business&Science Poland.

*********

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, która pomaga w prowadzeniu procesów modernizacji i transformacji biznesu. Dzięki temu krajowe firmy mogą stawać się jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku globalnym. Celem fundacji jest wytyczanie kierunków i budowa przemysłu 4.0 w Polsce. Eksperci FPPP udzielają wsparcia w zakresie transformacji cyfrowej oraz działają na rzecz rozwoju kadry przedsiębiorstw, organizują szkolenia i promują nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji i robotyzacji, wirtualizacji procesów, wykorzystania przemysłowego internetu rzeczy, użycia druku 3D, wdrażania chmury obliczeniowej, czy podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa.

Portal Platformy Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/.

Kontakt dla mediów:

Hubert Adamczyk

607 145 478

hubert.adamczyk@fppp.gov.pl

 

Powrót