Aktualności

27 września 2019

Dyskusja panelowa podczas Back to business pokazała wspólne ponadpartyjne poparcie eurodeputowanych dla zwiększenia obecności polskiego biznesu i nauki w Brukseli

W dniu gdy uwaga w Brukseli skupiała się na prezentującej swój zespół Prezydent-elekt Ursuli von der Leyen, w siedzibie Business & Science Poland odbyłą się debata organizowna we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Dyskusja z udziałem Polskich MEPów pokazała ponadpartyjny wspólny głos polskich europosłów na temat wspierania interesów polskiego biznesu i nauka.

Wydarzenie Back to Business zgromadziło w jednym miejscu polskich posłów do Parlamentu Europejskiego ze wszystkich frakcji politycznych, w tym 3 byłych premierów, 3 byłych ministrów i byłego prezydenta miasta, którzy zaangażowali ponad 150 wybitnych polskich ekspertów ds. UE w rozmowy na temat priorytetów nowej Prezydent-elekt #teamUrsula.

Uczestnicy panelu, eurodeputowani Jerzy Buzek (ITRE, PPE), Marek Belka (ECON, S&D) i Kosma Złotowski (TRAN, ECR) wśród najważniejszych elementów nadchodzącego cyklu instytucjonalnego wymieniali polityki klimatyczne wpływające praktycznie na wszystkie działania Unii, transformację cyfrową, sztuczną inteligencję oraz badania i innowacje, które zostaną sfinansowane ze środków Horyzont Europa o wartości 100 mld euro.

Spotkanie było także okazją do podsumowania 15 lat członkostwa Polski i zgodnej deklaracji, że w trakcie następnej kadencji Parlamentu Europejskiego silniej prezentowane będą argumenty i interesy polskiego biznesu oraz nauki.

Więcej informacji: info@zpbsp.com

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/170262777@N08/albums/72157710809492431

Powrót