Aktualności

28 czerwca 2021

Brussels Talks: Hydrogen

#BrusselsTalks : Hydrogen

28 JUNE 2021

 

W ramach „Brussels Talks”, nowej inicjatywy Biura NCBR w Brukseli oraz Business & Science Polska, zapraszamy do udziału w comiesięcznym spotkaniu z wybitnym gościem z brukselskiego środowiska B+R+I (Działalność Badawczo- Rozwojowa).

Biuro NCBR w Brukseli wraz z BSP rozpoczynają nową inicjatywę „Brussels Talks”. Nasze comiesięczne, godzinne spotkanie będzie doskonałą okazją do wysłuchania i porozmawiania z wybitnymi gośćmi z międzynarodowego środowiska R&D&I (Badania, rozwój i innowacje). Naszym pierwszym gościem będzie Bart Biebuyck, dyrektor wykonawczy Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking.

Przewiduje się, że wodór będzie odgrywał kluczową rolę w gospodarce przyszłości jako czyste, bezemisyjne paliwo i nośnik energii. Jeśli jest produkowany przy użyciu energii odnawialnej, posiada prawie wszystkie cechy pożądane, by stać się dominującym rozwiązaniem w sektorze energetycznym. Partnerstwo na rzecz czystego wodoru w ramach programu „Horyzont Europa” ma na celu dokładniejsze badania nad wspomniana technologia. Jakie są możliwe scenariusze? Jakie bariery będą z tego wynikać? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, dołącz do nas!

Webinar odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca 2021 r., w godz. 10:00-11:00, a poprowadzą je Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli oraz Bartek Czyczerski, Dyrektor Zarządzający Business & Science Polska.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasze spotkanie!

Powrót