Aktualności

24 lutego 2023

Europejski Rok Umiejętności 2023. Pogłębianie kompetencji w Unii Europejskiej. UMIEJĘTNOŚCI w AGENDZIE

Europejski Rok Umiejętności 2023. Pogłębianie kompetencji w Unii Europejskiej. UMIEJĘTNOŚCI w AGENDZIE

Data: poniedziałek, 6 marca 2023 r.

Lokalizacja: wydarzenie online

Godzina: 11:00 CET

Serdecznie zapraszamy do udziału w  wydarzeniu pt.: Pogłębianie kompetencji w UE. Umiejętności w Agendzie, zorganizowane przez brukselskie biura Cypru, Grecji, Polski, Słowenii, Węgier i Litwy, wspierające współpracę B+R+I.  Ze strony Polski organizatorem jest Biuro NCBR w Brukseli.

Spotkanie  odbędzie się online w poniedziałek 6 marca, godz.:11:00 za pośrednictwem platformy Zoom.

Rok 2023 jest poświęcony umiejętnościom. Pierwsza część spotkania będzie wprowadzeniem do inicjatywy pt.: Pakt Na Rzecz Umiejętności (Pact for Skills), jednego ze sztandarowych działań  Europejskiego Programu na Rzecz Umiejętności.

Pakt na rzecz umiejętności jest pierwszym i najnowszym osiągnięciem nowej inicjatywy Europejskiego Programu na Rzecz Umiejętności. Został on uruchomiony 10 listopada 2020 r. Stanowi wsparcie               dla zielonej i cyfrowej transformacji oraz unijnych strategii przemysłowych, mających na celu podniesienie umiejętności oraz przekwalifikowanie się pracowników w Europie. Przedstawiciel Komisji Europejskiej podzieli się z nami najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami, aby lepiej zrozumieć to co oferuje Pakt,  jakie daje możliwości oraz jak się można zaangażować.

Ponieważ umiejętności są jednym z elementów składowych nowej Europejskiej Agendy Innowacji, druga prezentacja skupi się na roli, jaką Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) odegra w jej wdrażaniu.

Wydarzenie w języku angielskim. Rejestracja jest dostępna tutaj

Serdecznie zapraszamy!

Agenda : pact_skills_agenda_2023_06_03

Powrót