Aktualności

9 marca 2022

#BrusselsTalk_NCBR: 5G is smart, but 6G is smarter

 

 

W ramach organizowanej przez Biuro NCBR w Brukseli/BSP serii spotkań „Brussels Talks”, serdecznie zapraszamy na jej marcowe wydanie. Webinar odbędzie się 14 marca 2022 r., w godz. 14.00-15.00 na platformie ClickMeeting, a tematem będzie partnerstwo Smart Networks and Services Joint Undertaking (SNS JU) w ramach Horyzontu Europa i 6G, czyli technologia komunikacji bezprzewodowej nowej generacji.

Gościem będzie dr Peter Stuckmann, pełniący obowiązki dyrektor wykonawczy w SNS JU, a jednocześnie zastępca dyrektora działu Sieci Przyszłości (Future Networks) w Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG Connect) Komisji Europejskiej.

Partnerstwo SNS JU ma na celu zapewnić Europie wiodącą pozycję w przemyśle w zakresie 5G oraz przyczynić się do przyspieszenia zielonej i cyfrowej transformacji. Co więcej, jego program pozwoli Europie wspierać suwerenność technologiczną w zakresie 6G. Na realizację tej ambitnej misji Komisja Europejska przeznaczyła budżet w wysokości 900 mln EUR na lata 2021-2027. To pierwszy europejski program prac badawczo-rozwojowych na taką skalę w zakresie 6G.

6G umożliwi pełną cyfryzację przemysłu i wsparcie wielu branż, np. inteligentne budynki, inteligentne rolnictwo, inteligentne miasta; wspomoże również integrację nowych technologii: AI, machine learning, cyberbezpieczeństwa, IoT, holograficznego systemu komunikacji, aplikacji wspierających infrastrukturę krytyczną, sieci multisensorycznych).

Gospodarzem będzie Ewa Kocińska-Lange, dyrektor Biura NCBR w Brukseli.

– W jaki sposób wdrożenie 5G wesprze zieloną transformację?

– Jakie są ambicje SNS względem Internetu nowej generacji?

– Jak wygląda globalna konkurencja w tym obszarze?

– Jaki byłby koszt modernizacji istniejących sieci?

– Co się zmieni po wdrożeniu 6G? Jakie nowe funkcjonalności będą dostępne?

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, dołącz do nas i weź udział w sesji pytań i odpowiedzi!

Całość wydarzenia odbędzie się w języku angielskim.

Rejestracja jest dostępna pod linkiem.

W razie pytań zapraszam do kontaktu: maciej.woszczyk@ncbr.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

Powrót